Danes je blagajna odprta od 14:30 do 20:20 (odprto še 01:07, tel: 01 239 22 17).

Pobesneli Max: Cesta besa (2D) Mad Max: Fury Road

George Miller / Avstralija, ZDA / 2015 / 123 min / angleščina

George Miller se po tridesetih letih vrača s četrtim delom legendarne franšize o cestnem bojevniku. V postapokaliptičnem svetu, kjer se tolpe spopadajo za zadnje zaloge goriva in vode, se samotarski Max Rockatansky znajde v skupini ubežnikov, ki drvi skozi puščavo v bojnem vozilu z uporniško Furioso za krmilom. Film je prejel šest oskarjev in se uvrstil na številne lestvice najboljših filmov leta 2015.

igrajo Tom Hardy, Charlize Theron

festivali, nagrade Oskar za najboljšo kostumografijo, montažo, scenografijo, ličenje in pričeske, mešanje zvoka in montažo zvoka.

IMDb

DVD filma je na voljo v naši Knjigarnici.

George Miller se po tridesetih letih vrača s četrtim delom legendarne franšize o cestnem bojevniku. V postapokaliptičnem svetu, kjer se tolpe spopadajo za zadnje zaloge goriva in vode, se samotarski Max Rockatansky znajde v skupini ubežnikov, ki drvi skozi puščavo v bojnem vozilu z uporniško Furioso za krmilom. Film je prejel šest oskarjev in se uvrstil na številne lestvice najboljših filmov leta 2015.

 »Cesta besa, briljantni comeback dr. Millerja, logistična mojstrovina in abstrakcija sodobnega pospeševanja, je rimejk Cestnega bojevnika (Mad Max 2), enega izmed najboljših akcijskih filmov vseh časov, zato je pravi čudež, da tudi sam izgleda natanko tako – kot eden izmed najboljših akcijskih filmov vseh časov. ZELO ZA«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina

»Najbolj testosteronski film leta, katerega vajeti v rokah drži – ženska. /…/ 70-letni Miller si je znotraj okvirov mainstreama izboril prostor za svojo delirično, mučno vizijo pekla.«
– Ana Jurc, MMC RTV SLO

»/…/ ena najbolj veličastnih brc v mednožje mačizma, kar smo jih lahko videli v sodobnih avdiovizualnih delih. /…/«
– Denis Valič, Radio Slovenija

»Miller nas spomni, da imajo blockbusterji ne le potencial postati umetnost, ampak da so lahko tudi radikalno vizionarski – in to celo četrti v seriji.«
– Lindsey Bahr, Associated Press

»Četrtih delov franšiz običajno ne povezujemo s kakovostjo in s kakršnimikoli ambicijami poleg zaslužka, a Cesta besa preseže vsa pričakovanja – o tem, kako naj bi bili videti akcijski prizori, katerih tem se lahko blockbuster sploh loteva in kdo je v resnici lahko protagonist filma.«
– Violet Lucca, Film Comment

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

ponedeljek, 26. 01. 2026 / 19:15 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Ni druge izbire Eojjeol suga eopda

Park Chan-wook

ponedeljek, 26. 01. 2026 / 20:20 / Dvorana

Nadvse zabavna in zelo aktualna satira, polna črnega humorja, slikovitih likov in vrtoglavih zasukov, spremlja prigode družinskega moža, ki skuje svojevrsten način, kako se spopasti z brezposelnostjo. Korejski virtuoz Park Chan-wook (Stari, Služkinja, Dvojna prevara) je film pripravljal dvajset let.

Dodatna projekcija

Ena bitka za drugo One Battle After Another

Paul Thomas Anderson

torek, 27. 01. 2026 / 16:40 / Dvorana

Najnovejši film Paula Thomasa Andersona, režiserja Gospodarja, Fantomske niti in Sladičeve pice.