Danes je blagajna odprta od 15:20 do 20:30 (odprto še 01:17, tel: 01 239 22 17).
Festival migrantskega filma 2013

Paella Dan Alberta Dan Albert's Paella

James D. Fernandez & Luis Argeo / Španija, ZDA / 2013 / 35 min / nemščina, španščina

zgodba
Leta 2012 mlada španska novinarka odpotuje v Monterey v Kalifornijo, da bi prišla na sled zgodbi o španskih priseljencih, ki so se na tem območju naselili pred skoraj stoletjem. Tam spozna Dana Alberta, uspešnega sina priseljencev, ki jo povabi na paello. Paella se na šibkem ognju kuha že več kot sto let.

portret avtorjev
Luis Argeo (Španija, 1975) je svoj prvi dokumentarec AsturianUS predstavil leta 2006, sledili so dokumentarni projekti, kot sta Corsino, by Cole Kivlin (2010) in (ende) (2012), pa tudi drugi kratki avdiovizualni izdelki. Vsa ta dela so bila prikazana v več državah in bila deležna odličnih kritik, saj ponujajo zanimiv razmislek o migracijskih procesih v ZDA v 20. stoletju. S filmom +48 (2012) je sodeloval pri projektu 100 Jours, skupaj z Ramónom Lluisom Bandeom režiral film Llende (2013) ter z Jamesom D. Fernándezom Paello Dana Alberta (2013).

James D. Fernández (New York, 1961) je profesor na Oddelku za španščino in portugalščino Univerze v New Yorku. Španske priseljence v ZDA preučuje že 20 let. Pripravil je veliko raznovrstnega dokumentarnega materiala, tudi filmskega.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

petek, 16. 01. 2026 / 19:30 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Sentimentalna vrednost Affeksjonsverdi

Joachim Trier

petek, 16. 01. 2026 / 20:30 / Dvorana

Joachim Trier se po uspehu Najbolj groznega človeka na svetu vrača z intimno, ganljivo zgodbo o družini, spominih in povezovalni moči umetnosti. Velika nagrada žirije v Cannesu in osem nominacij za zlati globus.

Mini papirni dol Pop Paper City

Georgina Hurcombe

sobota, 17. 01. 2026 / 10:00 / Dvorana

V Mini papirnem dolu živijo živahna Mimi, ki ima vedno kak načrt, previdni Vit, pogumni in zaletavi Čok, Franja in njen bratec Skokec ter letalčica Heli. Vsak dan jih čakajo novi izzivi in zagate. Še dobro, da imajo Pomočnika, ki jim pomaga.