Danes je blagajna odprta od 17:00 do 20:30 (odpre se čez 04:25).
Animateka 2010

Otvoritev 7. mednarodnega festivala Animateka 2010 Otvoritev 7. mednarodnega festivala Animateka 2010

razno

Ljubezen in tatvina / Love & Theft
Andreas Hykade (Studio Film Bilder)
Nemčija, 2010, 35 mm, 6’49”

»In še vedno nosim darilo, ki si mi ga dala, zdaj je del mene, negoval sem ga in hranil, in z menoj bo ostalo do groba in potem do večnosti.« (Bob Dylan)

Življenje brez Gabrielle Ferri / Elu ilma Gabriella Ferrita
Priit in Olga Pärn (Eesti Joonisfilm)
Estonija, 2008, 35 mm, 44′

Moški in ženska imata zapleteno ljubezensko življenje, polno erotične napetosti in despotske strasti. Njun sin, neprostovoljna priča vsemu, je v obupu ujet v svojo sobo, kjer z glavo tolče v steno. Situaciji se umakne s pobegom v virtualni svet. A ko se moški neprikladno znajde zaprt ven, na balkon, v stavbo pride vlomilec. Istočasno se v sosednjem stanovanju vohuni pripravljajo na prisluškovanje skupini znanstvenikov.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Bridki božič Amarga Navidad

Pedro Almodóvar

torek, 25. 08. 2026 / 18:00 / Dvorana

»Film, v katerem sem bil najbolj krut do samega sebe.« Vedno elegantni Pedro Almodóvar obrne kamero proti sebi v igrivem, vijugastem razmisleku o spolzki meji med umetnostjo in življenjem.

Zadnjič

Še eno rundo, pa greva Le città di pianura

Francesco Sossai

torek, 25. 08. 2026 / 20:30 / Dvorana

Francesco Sossai vdihne novo življenje italijanski komediji z grenko-sladkim filmom ceste, v katerem se z dvema starima prijateljema potikamo po beneški nižini, praznimo kozarčke in se skušamo spomniti, kaj je že tista »zares neverjetna stvar o življenju«, ki jo je odkril Carlobianchi. Veliki zmagovalec prestižnih italijanskih filmskih nagrad David di Donatello.

Gospodje imajo raje plavolaske Gentlemen Prefer Blondes

Howard Hawks

torek, 25. 08. 2026 / 20:30 / Kongresni trg

Glamurozni kabaretski pevki, prijateljici Lorelei in Dorothy, se v iskanju prave ljubezni vkrcata na luksuzno čezoceanko. Prva moške izbira po debelini njihove denarnice in meni, da so »dekletovi najboljši prijatelji diamanti«, druga pa pri nasprotnem spolu najbolj ceni atletsko postavo. Stvari se zapletejo, ko se na ladji pojavi zasebni detektiv, ki ga je najel sumničavi oče Loreleinega zaročenca.