Danes je blagajna odprta od 17:00 do 20:30 (odpre se čez 08:42).
4. Kinotrip

Kinotripčič – program kratkih filmov (2019) Kinotripčič – program kratkih filmov (2019)

razno / razno / 86 min / podnapisi, angleščina, finščina, makedonščina

Naj te film odpelje na, iz, med, za, do, k, h, s, z, po, pod, ob bizarno!?

Letošnji Kinotripčič prinaša raznolike, večplastne in večkrat nagrajene kratkiče, ki rušijo tabuje in odpirajo zapostavljene teme o družini, rasi ali spolnosti. Raznolik in zabaven program nas bo odpeljal od zelo kratke finske humoristične bizarke in presenetljive animirane basni o lisičjem ljubezenskem trikotniku pa vse do resnejših tem, kot so nasilje v družini ali rasizem. Preprosto vreden ogleda brez nadaljnje razprave!

Program:

Miško
Mishko, Hanis Bagashov, Makedonija, 2018, 16 min
Sledi pogovor z režiserjem filma!

Uspavanka
Nursery Rhymes, Tom Noakes, Avstralija, 2018, 5 min

Zajec
Jackrabbit, Alex Feggans, Avstralija, 2018, 9 min

Bavbavžena
The Boogeywoman, Erica Scoggins, ZDA, 2018, 17 min

Koža
Skin, Guy Nattiv, ZDA, 2018, 20 min
Letošnji oskar za najboljši kratki film!

Manivald
Chintis Lundgren, Hrvaška, 2017, 13 min

Saladdin castique
Anssi Kasitonni, Finska, 2018, 6 min

nedelja, 10. 03. 2019

4. mednarodni filmski festival Kinotrip

Trije dnevi, šest celovečernih filmov in en program kratkih s pestrim spremljevalnim dogajanjem – med 28. in 30. marcem v Kindovoru. Vstopnice že v prodaji!

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Sanje Drømmer

Dag Johan Haugerud

sreda, 27. 08. 2025 / 18:00 / Dvorana

Seks, Ljubezen in Sanje – ne nujno v tem vrstnem redu – so poglavja v ohlapno povezani trilogiji o sodobnih razmerjih norveškega romanopisca in režiserja Daga Johana Haugeruda. Sanje, tankočuten in duhovit razmislek o ljubezenskem (in umetniškem) prebujenju mladega dekleta, so režiserju prinesle glavno nagrado na Berlinalu. 

Dodatna projekcija

Babičin vnuk Lahn Mah

Pat Boonnitipat

sreda, 27. 08. 2025 / 20:20 / Dvorana

Mladi tajski režiser pomembna vprašanja o družini, medgeneracijskih vezeh in iskanju sreče zapakira v ganljivo dramedijo, ki je doma porušila vse rekorde gledanosti in prerasla v pravi kulturni fenomen. Pripeljite babico in ne pozabite na robčke!

Velika avantura La Grande vadrouille

Gérard Oury

sreda, 27. 08. 2025 / 20:30 / Kongresni trg

Huronsko smešna pustolovščina z legendarno dvojico Louis de Funès in Bourvil je bila več kot trideset let najbolj obiskan film v Franciji in ostaja ena najbolj priljubljenih francoskih komedij vseh časov.