Danes je blagajna odprta od 15:15 do 20:30 (odprto še 01:45, tel: 01 239 22 17).
FeKK 2021

EFA – Short matters! II. (2021) EFA – Short matters! II. (2021)

razno / 72 min

Program v treh sklopih predstavlja izbor najboljših in večkrat nagrajenih evropskih kratkih filmov, ki so se leta 2020 potegovali za Evropske filmske nagrade.

Meso (Carne  Camila Kater, Španija/Brazilija, 2019, 12’), Sončni pes (Sun Dog, Dorian Jespers, Belgija/Rusija, 2020, 20'), Stric Tomas šteje dneve (Tio Tomás, a contabilidade dos dias, Regina Pessoa, Portugalska/Kanada/Francija, 2019, 13’), Nevidni heroj (Invisível herói, Cristèle Alves Meira, Portugalska/Francija, 2019, 27’)

Meso
Carne (Flesh), Camila Kater, Španija/Brazilija, animirani, dokumentarni, 2019, 12′

Pet žensk različnih starostnih obdobjih razlaga o odnosu do svojega telesa ter o tem, kako jih vidijo drugi.

Sončni pes
Sun Dog, Dorian Jespers, Belgija/Rusija, igrani, 2020, 20′

Fedor je mladi ključavničar v Murmansku, zakotnem zaledenelem mestu ruskega dela Arktike. Njegove sanje razblinjajo resničnost in odpirajo vrata fantazmagoričnemu svetu. Nad pokrajino vzhaja drugo sonce.

Stric Tomas šteje dneve
Tio Tomás, a contabilidade dos dias (Uncle Thomas, Accounting for the Days), Regina Pessoa, Portugalska/Kanada/Francija, animirani, 2019, 13′

Režiserkino posvetilo svojemu skromnemu stricu Thomasu, ki živi preprosto in anonimno življenje. S filmom je želela potrditi tezo, da nam za izjemnost v očeh drugih ni potrebno biti ‘pomembna oseba’.

Nevidni heroj
Invisível herói (Invisible Hero), Cristèle Alves Meira, Portugalska/Francija, igrani, 2020, 27′

Slepi petdesetletnik Duarte začne iskati prijatelja Leandra, priseljenca z Zelenortskega otočja, ki je skrivnostno izginil.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Zemljo krast Zemljo krast

Žiga Virc

petek, 17. 04. 2026 / 18:50 / Dvorana

Igrani celovečerec Žige Virca (Houston, imamo problem!) in scenaristke Ize Strehar (Prasica, slabšalni izraz za žensko) je duhovita in iskriva družbena satira, v kateri se starši ne borijo le za boljšo prihodnost svojih otrok, ampak tudi za svoj ego.

Povest o Siljanu Prikaznata za Siljan

Tamara Kotevska

petek, 17. 04. 2026 / 19:40 / Mala dvorana

Film Tamare Kotevske (Medena dežela), navdihnjen s starodavnimi miti in ljudskimi pripovedkami, je ganljiva dokumentarna pravljica o kmetu in njegovi edinstveni vezi z belo štorkljo.

Zadnji viking Den sidste viking

Anders Thomas Jensen

petek, 17. 04. 2026 / 20:30 / Dvorana

Mads Mikkelsen kot John Lennon v krvavi, skandinavsko odštekani črni komediji o dveh bratih, ki se odpravita na pot, da bi našla davno zakopani plen – in spotoma odkrijeta sama sebe. »Chiquitita, you and I know …«