En la boca
Matteo Gariglio, Švica/Argentina, 2016, 26 min, dokumentarni
Krog (Hevêrk)
Rûken Tekeş, Turčija, 2016, 14 min, igrani
Information Skies
Metahaven (Daniel van der Velden, Vinca Kruk), Nizozemska, 2017, 24 min, eksperimentalno-igrani
Vse bo v redu (Gros Chagrin)
Celine Devaux, Francija, 2017, 15 min, animiran
Timecode
Juanjo Giménez, Španija, 2016, 15 min, igrani
EFA – SHORT MATTERS! II. (2018) EFA – SHORT MATTERS! II. (2018)
Aktualno
Kronologija vode The Chronology of Water
Kristen Stewart
sreda, 29. 07. 2026 / 21:00 / Dvorana
V drznem in izvirnem režijskem prvencu igralke Kristen Stewart, posnetem po spominih Lidie Yuknavitch, se drobci nekega življenja zlijejo v poetičen, impresionističen portret preživetja, spolnosti in samoodkrivanja.
Žal mi je, punčka Sorry, Baby
Eva Victor
sreda, 29. 07. 2026 / 21:30 / Ljubljanski grad
Iskren, topel in presenetljivo smešen film o tem, kako živeti z nečim, česar ne moreš nikoli zares preboleti. Senzacija festivala Sundance, dobitnik tamkajšnje nagrade za najboljši scenarij ter eden najboljših filmov leta po mnenju številnih kritikov.
Skrivnost ptic pevk Le Secret des mésanges
Antoine Lanciaux
četrtek, 30. 07. 2026 / 10:00 / Dvorana
Med počitniškim potepanjem Lučka odkriva skrivnosti ključa z grajskega zidu in družinskih vezi. Družbo ji delajo prijatelj Jan, pes Mandrin in smešna goska. Filmu pa posebno estetsko vrednost daje tehnika izrezanke ali kolažne animacije.