Danes je blagajna odprta od 17:00 do 20:00 (za danes zaprto).
od 10. septembra 2018

Codelli Codelli

Miha Čelar / Slovenija / 2017 / 85 min / angleščina, nemščina, slovenščina

Codelli je igrano-dokumentarni film o malo znani afriški avanturi znamenitega slovenskega izumitelja, barona Antona Codellija, znanega tudi po tem, da je leta 1898 v Ljubljano pripeljal prvi avtomobil.

režija Miha Čelar, scenarij Miha Čelar, fotografija Rožle Bregar, glasba Silence (Primož Hladnik in Boris Benko), animacija Iztok H. Šuc, montaža Aleksandar Stanojević, scenografija Franc Lautar , kostumografija Nadja Bedjanič, zvok Gašper Loborec, produkcija Astral film, koprodukcija RTV Slovenija, Slovenski filmski center, igrajo Primož Bezjak, Doroteja Nadrah, Katarina Stegnar, Mojca Fatur, Maša Kagao Knez, Grega Zorc in drugi, distribucija Astral Film, uradna stran Codelli - Facebook

festivali, nagrade Nagrada iris Združenja filmskih snemalcev Slovenije. East Silver Market, Jihlava. DOKUDOC, Maribor. Festival slovenskega filma, Portorož. Pulj.

IMDb

Fotografije

Codelli je igrano-dokumentarni film o malo znani afriški avanturi znamenitega slovenskega izumitelja, barona Antona Codellija, znanega tudi po tem, da je leta 1898 v Ljubljano pripeljal prvi avtomobil. V filmu izvemo, da je Codelli med letoma 1910 in 1915 v afriškem Togu sredi džungle zgradil radiotelegrafsko postajo, s katero je prvi na svetu vzpostavil brezžično povezavo med Afriko in Evropo. Leta 1912 je v Togu s filmskim pionirjem Hansom Schomburgkom osnoval filmsko produkcijo. Posnela sta nekaj dokumentarcev in Belo boginjo iz Wangore, enega prvih igranih filmov, kadarkoli posnetih v Afriki.

V dokumentarnem delu se ekipa z igralcem Primožem Bezjakom in tremi Codellijevimi potomkami odpravi po sledeh izginulega filma, v igranem delu pa avtorji v slogu nemega filma in ob spremljavi dueta Silence oživijo šeststo fotografij iz baronove osebne zbirke.

petek, 12. 10. 2018

Evropski art kino dan 2018

V evropskih kinematografih se bo v nedeljo, 14. oktobra, že tretjič odvil Evropski art kino dan. Akciji se skupaj z izbranimi člani Art kino mreže Slovenije pridružuje tudi Kinodvor, na ogled pa bomo ponudili kar 9 filmov.

sreda, 12. 09. 2018

Premiera filma Codelli v prisotnosti filmske ekipe

Premiernemu ogledu filma Codelli je sledil pogovor s filmsko ekipo.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Odiseja The Odyssey

Christopher Nolan

torek, 11. 08. 2026 / 17:00 / Dvorana

Težko pričakovani mitološki spektakel Christopherja Nolana (Oppenheimer) spremlja Odiseja, kralja Itake, ki se po trojanski vojni poda na dolgo in nevarno pot domov. Med potjo sreča bitja, kot so kiklop Polifem, sirene in nimfa Kalipso …

Bog ne bo pomagal Bog neće pomoći

Hana Jušić

torek, 11. 08. 2026 / 20:30 / Dvorana

Drugi celovečerec Hane Jušić (Ne glej mi v krožnik) je mračno poetičen neovestern o skrivnostni Čilenki, ki na začetku 20. stoletja vnese nemir v tradicionalno hrvaško pastirsko skupnost. Film, v katerem se mešajo Viharni vrh, hrvaška folklora in Klavir Jane Campion, je glavnima igralkama prinesel nagrado v Locarnu.

Zvok padanja In die Sonne schauen

Mascha Schilinski

sreda, 12. 08. 2026 / 18:00 / Dvorana

Odmaknjena kmetija v severni Nemčiji. Njeni zidovi že več kot stoletje vsrkavajo usode ljudi, ki so tam živeli. Film spremlja štiri dekleta iz različnih časovnih obdobij, od začetka 20. stoletja do danes, katerih življenja se začnejo skrivnostno zrcaliti drugo v drugem. Nagrada žirije v Cannesu.