»Čarovnik iz Kremlja je /…/ razmislek o sodobni politiki – ali bolje rečeno o dimnih zavesah, za katerimi se ta danes skriva: cinična, zavajajoča in toksična. Sodobni politiki orodja za množično manipulacijo in izkrivljanje resnice uporabljajo z natančnostjo, ki si je nekoč ni bilo mogoče predstavljati. V tem smislu Čarovnik iz Kremlja ni toliko politični film kot film o politiki – in sprevrženosti njenih metod, katerih žrtve smo danes vsi. Verjamem – ali pa se morda slepim –, da si je za razkrivanje notranjih mehanizmov laži in zatiranja še vedno vredno prizadevati. To prepričanje me je spodbudilo, da sem roman Giuliana da Empolija priredil za veliko platno.«
– Olivier Assayas
Čarovnik iz Kremlja Le mage du Kremlin
Projekcije filma
igrajo Paul Dano, Alicia Vikander, Jude Law, Jeffrey Wright, Tom Sturridge
IMDbFotografije
Aktualno
Tujec L'étranger
François Ozon
petek, 17. 04. 2026 / 16:15 / Dvorana
Filmska upodobitev slovitega eksistencialističnega romana Alberta Camusa v režiji Françoisa Ozona (Mlada in lepa, Poletje ’85).
Zemljo krast Zemljo krast
Žiga Virc
petek, 17. 04. 2026 / 18:50 / Dvorana
Igrani celovečerec Žige Virca (Houston, imamo problem!) in scenaristke Ize Strehar (Prasica, slabšalni izraz za žensko) je duhovita in iskriva družbena satira, v kateri se starši ne borijo le za boljšo prihodnost svojih otrok, ampak tudi za svoj ego.
Povest o Siljanu Prikaznata za Siljan
Tamara Kotevska
petek, 17. 04. 2026 / 19:40 / Mala dvorana
Film Tamare Kotevske (Medena dežela), navdihnjen s starodavnimi miti in ljudskimi pripovedkami, je ganljiva dokumentarna pravljica o kmetu in njegovi edinstveni vezi z belo štorkljo.









