Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:30 (odprto še 05:38, tel: 01 239 22 17).

Beg na konec sveta The Outrun

Nora Fingscheidt / Velika Britanija, Nemčija / 2024 / 117 min / angleščina

Osebna izpoved zasvojenke, ki se po večletni odsotnosti vrne v domači kraj, da bi našla moč za novo življenje, je podana skozi kontrastne podobe uživaške alkoholne omame in spokojno čarobne škotske obale.

igrajo Saoirse Ronan (Rona), Paapa Essiedu (Daynin), Stephen Dillane (Andrew), Saskia Reeves (Annie), Nabil Elouahabi (Samir), Izuka Hoyle (Gloria), Lauren Lyle (Julie)

IMDb

Rona se po več kot desetletni odsotnosti vrne v domači kraj na samotnem škotskem otočju Orkney. Ko ponovno zagleda in začuti lepoto divje pokrajine, sredi katere je odraščala, jo preplavijo spomini, ki se mešajo s tistimi manj lepimi iz bližnje preteklosti. Po odhodu od doma Rona v Londonu zapade v alkoholno odvisnost. Za njo so ure nebrzdanega ponočevanja in brezciljnega životarjenja ter naporna bitka v strogem centru za odvajanje. A vrnitev na vetrovno obalo, ki ponuja svojevrsten pridih čarobnosti in domačnosti, ponuja možnost za nov začetek.

»Zelo tanka črta razmejuje trenutek, ko nekdo ne zmore nadzorovati nečesa, kar drugi lahko, in za mladega človeka, ki želi imeti družabno življenje, je ne uživati pijače tako rekoč nemogoče. Ta droga je povsod na voljo, vendar se njene potencialne nevarnosti v celoti ne zavedamo, saj je sestavni del življenja. Amyjina knjiga je neizprosno iskrena: to se lahko zgodi tudi tebi … življenje lahko uide izpod nadzora. Lahko si zelo mlad, ko se znajdeš na dnu.« (Nora Fingscheidt)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

LIFFe / Predpremiere

Zemljo krast Zemljo krast

Žiga Virc

četrtek, 20. 11. 2025 / 17:00 / Dvorana

V dveh dneh posneta ostra salonska satira razkriva, kako krhka je strpnost in kako hitro se vsakdanji pogovor prelevi v bitko za ideološko ozemlje.

LIFFe / Perspektive

Veter, govori z menoj Vetre, pričaj sa mnom

Stefan Đorđević

četrtek, 20. 11. 2025 / 19:00 / Dvorana

Srbski režiser Stefan Đorđević poskuša posneti filmski poklon umrli materi in med postopkom ustvarjanja tudi sam predela njeno smrt.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

četrtek, 20. 11. 2025 / 20:15 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.