Danes je blagajna odprta od 14:00 do 20:20 (odprto še 05:30, tel: 01 239 22 17).
Fantazmagorija – počitniška delavnica luči in zvoka

Fantazmagorija – počitniška delavnica luči in zvoka

Mala dvorana, 31. 10. – 2. 11. od 12:00 do 14:00. Za otroke od 9. do 12. leta.

Koko in duhovi je napeta detektivka. Kako v filmih in v gledališču ustvarjamo strašljive prizore? Gotovo je pomembna igra, kostumografija, scenografija, vendar imata zelo pomembno vlogo tudi luč in zvok. Igra senc in nenavadnih ter stereotipnih zvokov bo predmet naše delavnice. V času, ko ponoči plešejo čarovnice, bomo posneli svoj strah zbujajoč prizor! Delavnico bosta vodila Goran Završnik in Jan Žavbi. Delavnica je brezplačna, število mest je omejeno. Prijave sprejemamo na kinobalon@kinodvor.org.

Aktualno

Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset

Marko Naberšnik

četrtek, 15. 01. 2026 / 15:00 / Dvorana

Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.

Oče mati sestra brat Father Mother Sister Brother

Jim Jarmusch

četrtek, 15. 01. 2026 / 18:00 / Dvorana

Tri zgodbe, včasih smešne, drugič žalostne, o odnosu med starši in njihovimi odraslimi otroki. »Antiakcijski film« Jima Jarmuscha je prejel zlatega leva v Benetkah.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

četrtek, 15. 01. 2026 / 19:15 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.