Danes je blagajna odprta od 14:10 do 20:30 (odpre se čez 11:52).
Čisto kratka šola impro gledališča, 8–12 let

Čisto kratka šola impro gledališča, 8–12 let

V dvodnevni delavnici bodo udeleženci spoznali prve osnove improvizacijskega gledališča, v katerem igralci govor in gib razvijajo sproti. Obvladovanje tovrstne oblike igre je lahko v veliko pomoč tudi igralcem pred filmsko kamero. Mentor delavnice je Goran Završnik, improvizator na odru, ulici in v glasbi ter mentor na celoletni šoli improvizacijskega gledališča v Kamniku. Udeležba je brezplačna, prijave sprejemamo na kinobalon@kinodvor.org.

Aktualno

Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset

Marko Naberšnik

četrtek, 05. 02. 2026 / 15:10 / Dvorana

Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

četrtek, 05. 02. 2026 / 17:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Nehvaležna bitja Nevděčné bytosti

Olmo Omerzu

četrtek, 05. 02. 2026 / 18:10 / Dvorana

Na Češkem živeči slovenski režiser Olmo Omerzu (Družinski film) se vrača z izvirno dramo o družini v krizi, posejano s subtilnim humorjem in nepričakovanimi pripovednimi zasuki. Film je doživel svetovno premiero v tekmovalnem programu festivala v San Sebastiánu.