Danes je blagajna odprta od 15:15 do 20:20 (odpre se čez 11:27).

Od daleč Desde allá

Lorenzo Vigas / Venezuela, Mehika / 2015 / 93 min / španščina

Armando je mož srednjih let, ki z denarjem zvablja mladeniče k sebi domov. Ne želi si dotikov, opazuje jih le od daleč. Pogosto zasleduje starejšega poslovneža in zdi se, da ju veže travmatična preteklost. Nekega dne spozna sedemnajstletnega uličnega huligana Elderja, in čeprav je njuno prvo srečanje nasilno, ga čedni mladenič popolnoma prevzame. Elder potrebuje denar, zato začne Armanda redno obiskovati, a sčasoma med njima vznikne nepričakovana intimnost.  

režija Lorenzo Vigas, scenarij Guillermo Arriaga, Lorenzo Vigas, fotografija Sergio Armstrong, igrajo Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla, Catherina Cardozo, distribucija 2i Film,

festivali, nagrade Zlati lev – Benetke.

IMDb

Armando je mož srednjih let, ki z denarjem zvablja mladeniče k sebi domov. Ne želi si dotikov, opazuje jih le od daleč. Pogosto zasleduje starejšega poslovneža in zdi se, da ju veže travmatična preteklost. Nekega dne spozna sedemnajstletnega uličnega huligana Elderja, in čeprav je njuno prvo srečanje nasilno, ga čedni mladenič popolnoma prevzame. Elder potrebuje denar, zato začne Armanda redno obiskovati, a sčasoma med njima vznikne nepričakovana intimnost.

»Namenoma odmaknjen v svojem opazovalnem slogu, a hkrati pronicljiv, subtilen in ganljiv, kot bi si za psihološko dramo lahko le želeli. To je eliptičen film, ki dovolj zaupa svojim gledalcem, da se odreče pojasnjevanju in nepotrebnim dialogom ter tako razkrije bogate plasti dvoumnosti. /…/ Tako Armando kot Elder sta do neke mere nedoumljiva lika, a pred nami je stvaritev osvežujoče zrelosti in surove čutnosti; režiserjev pogled, obenem nežen in neizprosen, ni nikoli obsojajoč. Do trenutka, ko se film konča, smo oba moža spoznali in vzljubili.«
– David Rooney, The Hollywood Reporter

»Navdušujoči prvenec Lorenza Vigasa opiše nenavadno jesensko-pomladno romanco z eleganco, subtilnostjo in občutkom za napetost. /…/ Raje kot da bi se zatekal k cenenemu pojasnjevanju, se film zanaša na prepričljivo psihologijo likov. Ta inteligentni in nesenzacionalistični prikaz počasi razvijajočega se razmerja med samotarjem srednjih let in mladim uličnim nasilnežem zaupa občinstvu, da bo našlo nujne povezave v pripovedi, ki na ganljiv, interpretacijam odprt način spoji očetovske komplekse obeh likov.«
– Guy Lodge, Variety

»/…/ Vendar filma ne bi smeli v prvi vrsti gledati kot socialno tezo. Predvsem gre za študijo značajev, pa tudi za eleganten tehnični dosežek, ki da realistični tematiki značilne stilistične poteze. /…/ Tudi če ne bi zmagal v Benetkah, bi se Vigas zapisal med največje režijske talente leta 2015.«
– Jonathan Romney, Screen Daily 

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Bila je samo nesreča Yek tasadef sadeh

Jafar Panahi

sreda, 11. 03. 2026 / 16:15 / Dvorana

Počasi tleči, ovinkasti moralni triler, ki ga je Jafar Panahi zgradil na lastnih zaporniških izkušnjah, zastavlja kompleksna vprašanja o maščevanju, travmi in odpuščanju, pri tem pa ves čas ohranja smisel za trpki humor. Zlata palma v Cannesu.

Blum – Gospodarji svoje prihodnosti Blum – Gospodari svoje budučnosti

Jasmila Žbanić

sreda, 11. 03. 2026 / 18:30 / Dvorana

Emerik Blum je bil vizionarski ustanovitelj sarajevskega Energoinvesta, gospodarskega giganta, ki je pod njegovim vodstvom od leta 1951 zrasel iz nič in postopoma postal največje jugoslovansko podjetje, specializirano za energetiko, gradbeništvo in informacijsko tehnologijo. 

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

sreda, 11. 03. 2026 / 19:15 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.