Danes je blagajna odprta od 15:45 do 21:30 (odpre se čez 04:42).

Hobit: Bitka petih vojska The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Peter Jackson / ZDA / 2014 / 144 min / angleščina

Bitka petih vojska je mogočen zaključek pustolovščin Bilba Bisagina, Thorina Hrastoščita in škratje tovarišije.

režija Peter Jackson, scenarij Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro; po knjižni predlogi J.R.R. Tolkiena, igrajo Martin Freeman, Orlando Bloom, Benedict Cumberbatch, Lee Pace, Evangeline Lilly, Luke Evans, Cate Blanchett, Richard Armitage, Manu Bennett, Ian McKellen, distribucija Blitz Film & Video Distribution

IMDb Uradna stran

Trilogija Hobit podaja zgodbo Srednjega sveta 60 let pred dogajanjem v Gospodarju prstanov, ki ga je režiser Peter Jackson s svojo ekipo na velika platna prenesel v nadvse uspešni istoimenski trilogiji, Bitka petih vojska pa je mogočen zaključek pustolovščin Bilba Bisagina, Thorina Hrastoščita in škratje tovarišije.

Ereborski škrati so si povrnili obsežno bogastvo svoje domovine, a se morajo zdaj soočiti s posledicami, saj strašni zmaj Smaug svoj bes znese nad nebogljene prebivalce Jezernega mesta. Thorin podleže zmajski bolezni in v iskanju legendarnega dragulja »kamen gore« žrtvuje prijateljstva in lastno čast. Bilbo, ki prijatelju ne zna pomagati, da bi ga srečala pamet, je prisiljen sprejeti skrajno in nevarno odločitev, pri tem pa se ne zaveda, da se obetajo še hujše nevarnosti. V Srednji svet se je namreč vrnil starodavni sovrag: princ teme Sauron nad Samotno goro pošlje legije orkov. Nad vse bolj razplamteli spopad se zgrinja tema in škrati, vilini in ljudje se morajo odločiti – ali se združijo ali pa jih čaka poguba. Bilbo se nenadoma v bitki petih mogočnih vojska bojuje za lastno življenje in za življenje svojih prijateljev.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Kinobalon / Novo na sporedu

Svet igrač 5 Toy story 5

McKenna Harris, Andrew Stanton

sobota, 27. 06. 2026 / 16:45 / Dvorana

Kaj se zgodi, ko v svet igrač vstopijo elektronske naprave? Nadaljevanje animirane uspešnice.

Zajčji nasip Zečji nasip

Čejen Černić

sobota, 27. 06. 2026 / 19:00 / Dvorana

Zgodba o prepovedani ljubezni na hrvaškem podeželju. Nagrada Kinotripove mladinske žirije na Liffu in štiri nagrade na festivalu v Pulju.

Kinodvorišče / Novo na sporedu

Orli republike Eagles of the Republic

Tarik Saleh

sobota, 27. 06. 2026 / 21:30 / Kinodvorišče

Politični triler švedskega režiserja egiptovskih korenin je ljubezensko pismo egiptovski kinematografiji, hkrati pa pronicljiva kritika avtokratskega režima.