Kino je zaradi prenove do vključno 2. avgusta zaprt.
Kinosloga. Retrosex. 2018

Sensuela Sensuela

Teuvo Tulio / Finska / 1973 / 109 min / finščina

Poslednji film velemojstra klasične melodrame Teuva Tulia je prvi primerek finske filmske erotike in eden najbolj čudovito prismuknjenih vrhuncev seksploatacijskega filma vseh časov.

Fotografije

Ob koncu druge svetovne vojne v osrčje zasnežene Laponske in naročje brhke Laile (Marianne Mardi) strmoglavi pilot nemškega bombnika. Ker mala nomadska skupnost prisega na kodeks gostoljubja, nemškega vojaka ne predajo oblastem. Toda iskra ljubezni, ki preskoči med mladima, nikakor ni pogodu Lailinemu očetu Aslaku. Plemenski glavar in mojster v skopljenju jelenov Hansa po okrevanju nemudoma odslovi. Nato pa je vojne konec. In ko se Hans kot poklicni fotograf ponovno vrne na Laponsko, Lailo prepriča, da z njim pobegne v Helsinke. Nedolžno podeželsko dekle je sprva očarano nad živahno prestolnico in novo kariero fotomodela, a Hansova nezvestoba in vse pasti dekadentnega velemesta jo kmalu speljejo na kriva pota.

Finska je v nasprotju z razvpito švedsko pregrešnostjo 60. in 70. let veljala za zmerno in zadržano kinematografijo. Toda poslednji film velemojstra klasične melodrame Teuva Tulia ni le prvi primerek finske filmske erotike, temveč eden najbolj čudovito ponorelih, pretiranih in prismuknjenih vrhuncev seksploatacijskega filma vseh časov. Bujna mojstrovina, ki od komičnega ekscesa, srce parajoče melodrame in živopisanih barv poka po šivih.

 

Kinosloga. Retrosex. Koledar 2018

Kinodvorova Kavarna in Društvo vročih natakarjev v pričakovanju nocojšnjega cveta deklet ponosno predstavljata Kinosloga. Retrosex. Koledar 2018.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Film pod zvezdami / Odprtje

Valovanje Straume

Gints Zilbalodis

četrtek, 10. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Svet, posejan z ostanki človeške civilizacije, se bliža koncu. Maček je samotarska žival, a ko njegov dom opustoši velika povodenj, skupaj z drugimi živalmi poišče zavetje na čolnu. Medtem ko plujejo skozi sanjske pokrajine, se spopadajo z izzivi in nevarnostmi nove resničnosti. »To ni le film, temveč filmska poezija v gibanju – nepozabna vizualna simfonija za vse generacije.« – Mitja Reichenberg, Stop. Oskar in evropska filmska nagrada za najboljši animirani celovečerec.

Anora Anora

Sean Baker

petek, 11. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Dobitnica letošnje zlate palme je svojevrstna pravljica o Pepelki, sodobna screwball komedija, v kateri se Sean Baker (Projekt Florida) na odkrit in neposreden način loteva tem seksa, ljubezni, denarja in moči.

Feničanska spletka The Phoenician Scheme

Wes Anderson

sobota, 12. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Najnovejši film Wesa Andersona prihaja na spored Kinodvora naravnost s svetovne premiere v Cannesu.