Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:30 (odprto še 08:36, tel: 01 239 22 17).

Stolp brez sence Bai ta zhi guang

Zhang Lu / Kitajska / 2023 / 144 min / mandarinščina

Očarljiva romantična zgodba o moškem poznih srednjih let, ki spozna mlajšo žensko, se z njeno pomočjo spravi s preteklostjo in se ponovno sreča z odtujenim očetom.

igrajo Xin Baiqing (Gu Wentong), Huang Yao (Ouyang Wenhui), Tian Zhuangzhuang (Gu Yunlai), Nan Ji (Nan Ji), Wang Hongwei (Li Jun), Li Qinqin (Gu Wenhui), Wang Yiwen (Xiao Xiao)

 

festivali, nagrade Berlinale 2023, Peking2023 (najboljši igralec, fotografija, scenarij, umetniški doprinos)

Gu Wentong je ločen kulinarični kritik. Zaradi nesrečnega dogodka že od otroštva nima nobenih stikov z očetom. Potem nekega dne izve, da oče živi v obmorskem mestecu, a vseeno okleva, da bi ga poiskal. V tem času spozna fotografinjo Quyan, s katero se začne občasno srečevati v tamkajšnji lokalni restavraciji. Prav po njeni zaslugi se Gu odloči obiskati očeta in obuditi odnos z njim, sočasno pa se zazre v lastno življenje ter začne razmišljati o svoji vlogi očeta, sina in ljubimca.

»Ta stolp resnično obstaja in je nadvse veličasten. Zaradi posebne arhitekturne zasnove se senca mogočne bele pagode izmika pogledu. To vpliva na vse, ki živijo v bližini. Vpliva na njihovo življenje, njihova čustva. To je vloga stolpa.« (Zhang Lu)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Zemljo krast Zemljo krast

Žiga Virc

torek, 28. 04. 2026 / 16:20 / Dvorana

Igrani celovečerec Žige Virca (Houston, imamo problem!) in scenaristke Ize Strehar (Prasica, slabšalni izraz za žensko) je duhovita in iskriva družbena satira, v kateri se starši ne borijo le za boljšo prihodnost svojih otrok, ampak tudi za svoj ego.

Kdor ne skače Kdor ne skače

Boris Petkovič

torek, 28. 04. 2026 / 17:15 / Mala dvorana

Vzkliki in odmevi slovenske narodne zavesti skozi šport, spomin in kolektivna čustva. Dokumentarec z arhivskimi posnetki, osebnimi anekdotami in družbenimi premisleki raziskuje, kako se narod gradi skozi navijanje ter kaj vse (in koga) pri tem pusti ob strani.

Dva tožilca Dva prokurora

Sergej Loznica

torek, 28. 04. 2026 / 18:00 / Dvorana

Ukrajinski režiser Sergej Loznica (Krotko dekle, Donbas) nas odpelje na kafkovsko popotovanje v srce totalitarnega režima, prežeto z morečim vzdušjem neizbežnosti in posejano z avtorjevim značilnim grotesknim humorjem.