Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:20 (odprto še 03:23, tel: 01 239 22 17).

Menih in puška The Monk and the Gun

Pawo Choyning Dorji / Butan, Tajvan, ZDA, Francija / 2023 / 107 min / butanščina, angleščina

Topline in humorja polna drama o družbenopolitični preobrazbi Butana slika soočenje tamkajšnjega preprostega sveta z zahodnjaškim pojmovanjem demokracije in tehnološko modernizacijo.

igrajo Tandin Wangchuk (Tashi), Deki Lhamo (Tshomo), Pema Zangmo Sherpa (Tshering Yangden), Tandin Sonam (Benji), Harry Einhorn (Ronald Colman), Tandin Phubz (Phurba), Choeying Jatsho (Choephel)

festivali, nagrade Toronto 2023, Rim 2023

Butan se leta 2006 sooča z nujno modernizacijo – z odstopom kralja se napoveduje neizogiben prehod v demokratično ureditev. Da bi ljudi, ki ne poznajo niti svojega rojstnega datuma, spoznali s sistemom demokratičnih volitev, oblasti organizirajo poskusne volitve, ki pa ljudi ne prepričajo. Še posebej ne na podeželju, kjer je vera bolj priljubljena kot politika. V vasi Ura starejši lama, tibetanski starešina, naroči menihu, naj nabavi puške, saj za dan volitev načrtuje posebno slovesnost. Hkrati ameriški zbiralec orožja odkrije starinsko puško neprecenljive vrednosti, ki jo želi kupiti od ljudi, ki jim denar pomeni bore malo.

“Dejal bi, da gre bolj za komično zgodbo. Butan je bil zadnja država na svetu, ki je dovolila televizijo; zadnja, ki je dovolila internet. Film v resnici govori o družbenih spremembah in posledicah teh tako pozno vpeljanih tehnologij.” (Pawo Choyning Dorji)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo

Ester Ivakič

nedelja, 14. 06. 2026 / 19:00 / Dvorana

Zvedava deklica Ida, ki živi v majhni vasici v oddaljenem Prekmurju, postane prepričana, da lahko babičino smrt odžene s petjem.

Ljubezen boli Pillion

Harry Lighton

nedelja, 14. 06. 2026 / 21:20 / Dvorana

Ekspliciten in surov, hkrati pa presenetljivo nežen film, ki postavlja pod vprašaj naše predstave o tem, kako naj bi bilo videti idealno razmerje. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.

Otok v Ljubljani / Premiera

Ko te je strah, globoko vdihneš in se nasmehneš Wenn du Angst hast nimmst du dein Herz in den Mund und lächelst

Marie Luise Lehner

ponedeljek, 15. 06. 2026 / 18:00 / Dvorana

Film o razrednih razlikah, pripadnosti, medčloveški bližini in iskanju identitete – od sramu do ponosa. Radikalno nežna zgodba o odraščanju, pospremljena z obilico sveže alternativne glasbe.