Danes je blagajna odprta od 14:30 do 20:20 (odprto še 03:47, tel: 01 239 22 17).
Spoznajmo sove

Spoznajmo sove

So sove stalnice ali selivke? Kako velika je največja sova pri nas? Kaj pa najmanjša? Je res, da je let sove povsem neslišen? Ali lahko izvemo, kaj je sova pojedla? Projekciji filma Sova in miška, ki se prične ob 16:00, bo sledil pogovor z Nežo Kocjan, članico Društva za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije. Po pogovoru v Dvorani, bomo v Kavarni izdelali tudi prstne lutke. 

Aktualno

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

ponedeljek, 26. 01. 2026 / 16:45 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Hudič, verjetno Le diable probablement

Robert Bresson

ponedeljek, 26. 01. 2026 / 18:15 / Dvorana

»Moja bolezen je, da stvari vidim jasno.« Bressonov Hudič, verjetno je na Berlinalu leta 1977 sprožil pravi vihar, v Franciji pa so zaradi domnevne nevarnosti, da bi mlade napeljal k samomoru, ogled filma prepovedali mlajšim od osemnajst let.

Ni druge izbire Eojjeol suga eopda

Park Chan-wook

ponedeljek, 26. 01. 2026 / 20:20 / Dvorana

Nadvse zabavna in zelo aktualna satira, polna črnega humorja, slikovitih likov in vrtoglavih zasukov, spremlja prigode družinskega moža, ki skuje svojevrsten način, kako se spopasti z brezposelnostjo. Korejski virtuoz Park Chan-wook (Stari, Služkinja, Dvojna prevara) je film pripravljal dvajset let.