LIFFe v Kinodvoru 2010
Od 10. do 21. novembra 2010
Med 10. in 21. novembrom smo v Kinodvoru gostili1. Ljubljanski mednarodni filmski festival. V Kinodvoru si je bilo mogoče ogledati kar 49 različnih filmov:

10. 11.
17:00 Starejša sestra Punam Starija sestra Punam, Lucian in Nataša Muntean, Srbija, 2009 – Kinobalon
Sledi pogovor z režiserjem Lucianom Munteanom
19:00 Stonesi v izgnanstvu Stones in Exile, Stephen Kijak, ZDA/VB, 2010 – Panorama svetovnega filma
21:00 Curling Curling, Denis Côté, Kanada, 2010 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor z režiserjem Denisom Côtéjem

11.11.
11:00 Slabo vreme Cold Weather, Aaron Katz, ZDA, 2010 – Panorama svetovnega filma
15:15 Jaz že ne, prisežem! C'est pas moi, je le jure!, Philippe Falardeau, Kanada, 2008 – Kinobalon
17:30 Gosenica Caterpillar, Koji Wakamatsu, Japonska, 2010 – Kralji in kraljice
19:30 Kričeči mož Un homme qui crie, Mahamat-Saleh Haroun, Francija/Belgija/Čad, 2010 – Kralji in kraljice
21:30 Jerichow Jerichow, Christian Petzold, Nemčija, 2008 – Kralji in kraljice

12.11.
11:00 Podočnik Kynodontas, Yorgos Lanthimos, Grčija, 2009 – Perspektive
15:00 Posvojenec Foster Child, Brillante Mendoza, Filipini, 2007 – Posvečeno: Brillante Mendoza
Sledi pogovor z režiserjem Brillantejem Mendozo
17:15 Novo življenje Une vie toute neuve, Ounie Lecomte, Francija/Južna Koreja, 2009 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor z režiserko Ounie Lecomte
19:15 Babica Lola, Brillante Mendoza, Filipini/Francija, 2009 – Posvečeno: Brillante Mendoza
Sledi pogovor z režiserjem Brillantejem Mendozo
22:00 Tiha hiša La casa muda, Gustavo Hernández, Urugvaj, 2009 – Ekstravaganca
Sledi pogovor z direktorjem fotografije Pedrom Luquejem

13.11.
11:00 Čas, ki ostaja The Time That Remains, Elia Suleiman, Palestina/Francija, 2009 – Posvečeno: Elia Suleiman
15:00 Ženska, pištola in špageterija San qiang pai an jing qi, Zhang Yimou, Kitajska, 2010 – Ekstravaganca
17:00 Strežba Serbis, Brillante Mendoza, Filipini/Francija, 2008 – Posvečeno: Brillante Mendoza
Sledi pogovor z režiserjem Brillantejem Mendozo
19:15 Oče mojih otrok Le père de mes enfants, Mia Hansen-Løve, Francija/Nemčija, 2009 – Panorama svetovnega filma
21:45 Simbol Shinboru, Matsumoto Hitoshi, Japonska, 2009 – Ekstravaganca

14.11.
11:00 Ljubimca na begu Au voleur, Sarah Leonor Francija, 2009 – Perspektive
15:30 Kdo ima danes rojstni dan? Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Jiří Barta, Češka/Slovaška/Japonska, 2009 – Kinobalon
17:30 Perzijske rokerske mačke Kasi az gorbehaye irani khabar nadareh, Bahman Ghobadi, Iran, 2009 – Panorama svetovnega filma
19:45 Zgodba iz Kjota Kyoto Uzumasa Monogatari, Yoji Yamada, Japonska, 2010 – Retrospektiva: Simfonije velemesta
21:45 Neljubljena The Unloved, Samantha Morton, VB, 2009 – Perspektive

15.11.
11:00 Proti severu Norteado, Rigoberto Pérezcano, Mehika/Španija, 2009 – Perspektive
15:00 Hahaha Hahaha, Hong Sang-soo, Južna Koreja, 2010 – Kralji in kraljice
17:15 Zapuščeni Ostavljeni, Adis Bakrač, BIH/Francija/Hrvaška , 2010 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor z režiserjem Adisom Bakračem in producentom Almirjem Sahinovićem
19:30 Na sledi očetu Winter's Bone, Debra Granik, ZDA, 2010 – Perspektive
21:45 Besa Besa, Srđan Karanović, Srbija/Slovenija/Francija/Madžarska/Hrvaška, 2009 – Kralji in kraljice
(Sprememba programa! Namesto projekcije filma Draquila / Draquila – L'Italia che trema, Sabina Guzzanti, Italija, 2010).

16.11.
11:00 Aurora Aurora, Cristi Puiu, Romunija/Francija/Švica/Nemčija, 2010 – Kralji in kraljice
15:00 Slabo vreme Cold Weather, Aaron Katz, ZDA, 2010 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor z režiserjem Aaronom Katzem
17:15 Paradiž Paraiso, Héctor Gálvez, Peru/Španija/Nemčija, 2009 – Perspektive
19:30 Besa Besa, Srđan Karanović, Srbija/Slovenija/Francija/Madžarska/Hrvaška, 2009 – Kralji in kraljice
Sledi pogovor z režiserjem Srđanom Karanovićem in igralko Ivo Krajnc
22:00 Obsojeni Los condenados, Isaki Lacuesta, Španija, 2009 – Panorama svetovnega filma

17.11.
11:00 Vsak dan je praznik Chaque jour est une fete, Dima El-Horr, Francija/Libanon/Nemčija, 2009 – Perspektive
15:15 Stella Stella, Sylvie Verheyde, Francija, 2008 – Panorama svetovnega filma
V film nas bo s kratkim uvodom pospremil gost festivala in udeleženec letošnje kritiške konference Neil Young
17:30 Čarobno drevo Magiczne drzewo, Andrzej Maleszka, Poljska, 2009 – Kinobalon
19:15 Klavnica Kinatay, Brillante Mendoza, Filipini/Francija, 2009 – Posvečeno: Brillante Mendoza
21:30 Torek, po božiču Marti, dupa craciun, Radu Muntean, Romunija, 2010 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor s scenaristom Alexandrujem Baciujem

18.11.
11:00 Kdo ima danes rojstni dan? Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Jiří Barta, Češka/Slovaška/Japonska, 2009 – Kinobalon
15:00Babica Lola, Brillante Mendoza, Filipini/Francija, 2009 – Posvečeno: Brillante Mendoza
17:15 Hahaha Hahaha, Hong Sang-soo, Južna Koreja, 2010 – Kralji in kraljice
19:30 Amer Amer, Hélène Cattet, Bruno Forzani Francija/Belgija, 2009 – Ekstravaganca
Sledi pogovor z režiserjema Hélène Cattet in Brunom Forzanijem
21:45 Božji možje Des hommes et des dieux, Xavier Beauvois, Francija, 2010 – Kralji in kraljice

19.11.
11:00 Poezija Shi, Lee Chang-dong, Južna Koreja, 2010 – Kralji in kraljice
15:15 Moje ležerno življenje Mein langsames Leben, Angela Schanelec, Nemčija, 2001 – Fokus: Berlinska šola
17:15 Zavarovalniška prevara Carancho, Pablo Trapero, Argentina/Francija/Južna Koreja, 2010 – Kralji in kraljice
19:30 Strežba Serbis, Brillante Mendoza, Filipini/Francija, 2008 – Posvečeno: Brillante Mendoza
21:30 Turneja Tournée, Mathieu Amalric, Francija, 2010 – Panorama svetovnega filma

20.11.
11:00 Mali Nikec Le petit Nicolas, Laurent Tirard, Francija/Belgija, 2009 – Kinobalon
15:00 Čas, ki ostaja The Time That Remains, Elia Suleiman, Palestina/Francija, 2009 – Posvečeno: Elia Suleiman
17:30 Punčka La pivellina, Tizza Covi, Rainer Frimmel, Italija/Avstrija, 2009 – Panorama svetovnega filma
Sledi pogovor z režiserjem Rainerjem Frimmelom
20:00 Oča, Vlado Škafar, Slovenija, 2010 – Perspektive
Sledi pogovor z Vladom Škafarjem
22:00 Stonesi v izgnanstvu Stones in Exile, Stephen Kijak, ZDA/VB, 2010 – Panorama svetovnega filma

21.11.
11:00 Starejša sestra Punam Starija sestra Punam, Lucian in Nataša Muntean, Srbija, 2009 – Kinobalon
15:00 Torek, po božiču Marti, dupa craciun, Radu Muntean, Romunija, 2010 – Panorama svetovnega filma
17:00 Chantrapas Chantrapas, Otar Iosseliani, Francija/Gruzija, 2010 – Kralji in kraljice
19:30 Gospodinja Hanyo, Im Sang-soo, Južna Koreja, 2010 – Panorama svetovnega filma
22:00 The White Stripes: Pod belo arktično svetlobo The White Stripes: Under Great White Northern Lights, Emmmett Malloy, ZDA, 2009 – Panorama svetovnega filma